Právo v investiční výstavbě (one-stop-shop)

Pozadí stránky

Poskytujeme komplexní právní poradenství a služby v oblasti investiční výstavby. Provedeme Vás celým procesem od začátku až do konce k úspěšné realizaci stavebního projektu. Máme zkušenosti s různými typy investiční výstavby, např. stavby k bydlení, k podnikání, dopravní stavby či jiné stavby. Připravujeme individuální smluvní podmínky a taktéž jsme schopni uplatňovat i smluvní podmínky tzv. FIDIC.

Příprava projektu

Základním předpokladem úspěchu je správně připravený projekt. Pomůžeme Vám připravit na míru veškeré dokumenty, provedeme a zastoupíme Vás při jednáních s úřady a dalšími orgány veřejné správy. Zajistíme Vám kvalifikované odborníky z jednotlivých oborů. Sháníte-li obchodního partnera, pomůžeme Vám s hledáním.

Příprava projektu mimo jiné zahrnuje

  • Právně a věcně dostatečná specifikace předmětu projektu
  • Studie a průzkumy (např. Opportunity Studies, Scouting Study, Pre-Feasibility Study, Feasibility Study)
  • Obchodní příležitosti – aktuální tržní situace
  • Finanční plán
  • Návratnost investice
  • Projektová dokumentace
  • Úřední povolení a souhlasy
  • Požadavky realizace projektu
  • Požadavky provozu
  • Životní cyklus

Financování projektu 

Pomůžeme Vám s vyřizováním dotací, úvěrů a dalších zdrojů financování Vašeho projektu. Naše kancelář disponuje právníky se zkušenostmi z oblasti veřejné podpory a banking&finance. Zajistíme Vám odborníky z oblasti dotačního poradenství a finančnictví za účelem nastavení nejvhodnějších zdrojů financování a nastavení finančního plánu. 

Realizace projektu

Pomůžeme Vám s výběrem vhodného způsobu realizace Vašeho projektu. Představíme Vám výhody a nevýhody různých způsobů řešení (společný podnik, PPP atd.). Po celou dobu Vám rádi poskytneme právní podporu a servis na míru.

Smluvní podmínky

Zajistíme pro Vás veškeré právní služby, připravíme potřebné dokumenty a smlouvy. Poskytneme právní podporu při jednání s obchodními partnery i s úřady.

Provádění stavby

Rádi Vám poskytneme právní servis ve formě sepisování zápisů, řešení sporných momentů a otázek vzniklých v průběhu realizace projektu a v neposlední řadě pro Vás budeme případně vymáhat nároky plynoucí z řádného neplnění veškerých povinností vyplývajících z uzavřené smlouvy, jakož i příslušné sankce. Pomůžeme Vám s posouzením zjištěných vad a s vymáháním jejich odstranění.

Po výstavbě

Naše kancelář poskytuje veškeré právní služby a jsme pro Vás k dispozici i po úspěšné realizaci projektu výstavby v rámci záručního a pozáručního servisu. 

Naši specialisté na Právo v investiční výstavbě (one-stop-shop)

Vaše osobní údaje jsou u nás v bezpečí. Více informací o našich zásadách ochrany osobních údajů.