Pozadí stránky

Advokátní kancelář HSP & Partners, s.r.o., je dynamická, stále se rozrůstající advokátní firma s evropskou působností a přesahem, zásluhou svého členství v Asociaci mezinárodních advokátních kanceláří LIBRALEX, i na další světové kontinenty. Na trhu advokátních služeb je dlouhodobě stabilizovaná, když počátek jejího vzniku se datuje rokem 1991.

Původně se jednalo o sdružení více advokátů poskytující právní služby pod označením Advokátní kancelář Novák, Hlína, Schenk, Příkazská a partneři, se sídlem v Přerově. Zakládajícími společníky advokátní kanceláře byli JUDr. Zdeněk Novák a JUDr. Květoslav Hlína.

Současnost

V současné době stojí v čele advokátní kanceláře tři společníci – její spoluzakladatel JUDr. Květoslav Hlína, Mgr. Štěpán Schenk a JUDr. Lenka Příkazská.

Mimo zmíněné společníky tvoří pracovní kolektiv této kanceláře dalších patnáct právníků a zhruba stejný počet spolupracovníků. HSP & Partners má dvě hlavní pracoviště, a to v sídle v Praze a na pobočce v Přerově.

V lednu 2017 se sídlo firmy přestěhovalo do Prahy. V prosinci roku 2023 byla otevřena pobočka v Olomouci, služby advokátní kanceláře je možné využít také v Ostravě a v Čadci. V rámci zajištění komplexnosti právních služeb spolupracujeme se specialisty z dalších souvisejících oborů, ať už s finančními a daňovými poradci, notáři, exekutory, realitní kanceláří nebo patentovými zástupci.

Zakládající společni advokátní kanceláře JUDr. Zdeněk Novák a JUDr. Květoslav Hlína

Zejména díky kvalitě poskytované právní služby a dosaženým úspěchům ve významných sporech dlouhodobě zastupujeme řadu významných klientů.

Právnická firma roku

V roce 2017 získala advokátní kancelář HSP & Partners ocenění v soutěži Právnická firma roku jako velmi doporučovaná firma na mezinárodních trzích a doporučovaná firma v kategorii veřejné zakázky. O rok později tato umístění v jediné oficiální soutěži nejlepších advokátních kanceláří v České republice obhájila.

V roce 2019 advokátní kancelář svá umístění v žebříčku nejlepších advokátních kanceláří ještě vylepšila. Nejenže obhájila svou pozici v kategorii doporučovaná firma roku v oblasti česká firma na mezinárodních trzích, ale navíc byla zařazena v oblasti veřejné zakázky mezi VELMI doporučované firmy. Ocenění v této prestižní soutěži si přitom odnáší každoročně.

Právní služby

Advokátní kancelář HSP & Partners poskytuje právní služby v celé šíři oborů souvisejících s podnikáním menších a středních, i velikostí významných podnikatelských subjektů, ale také v osobní rovině manažerům a vlastníkům podnikatelských subjektů. Klienty kanceláře jsou také nepodnikatelské subjekty včetně fyzických osob, a to ve všech oblastech práva, které život přináší.

Přidanou hodnotou služeb je individuální přístup a komplexní náhled na řešenou problematiku s vyhodnocováním veškerých potenciálních právních rizik a současně i připravenost účastnit se řešení záležitostí již v samém prvopočátku se zvláštním důrazem na prevenci vzniku právního problému na straně klienta. Tak je možné maximálně eliminovat riziko soudní pře a tím ušetřit klientům nejen čas, ale i peníze. Klienti advokátní kanceláře HSP & Partners si proto už zvykli mít “svého právníka” k dispozici kdykoliv je třeba a konzultovat všechny záležitosti operativně.

Samozřejmostí je poskytování právní služby ve všech světových jazycích.

30+ let profesionálních a flexibilních právních služeb